צמיחה ירוקה לישראל

מחאת האוהלים מבטאת בעיני התעוררות ציבורית ראויה להערכה רבה, וליבי עם המוחים למרות שאני לא מסכים לכל אחד ואחד מהרעיונות שלהם. רבים מהרעיונות שלהם משיקים/חופפים לתפיסת העולם הסביבתית-חברתית-כלכלית של הזרמים הירוקים בחברה, אם כי באופן אישי אני מסתייג מהקריאה למדינת הרווחה כפשוטה, ומעדיף תמריצים לעידוד יצירה ועשייה.

באופן שבטח עוד יחקר, המחאה שלכאורה התחילה מהרשת, פייסבוק וכו', איננה מקבלת את ביטוייה באתרים שהוקמו ופעלו לקידום אותם רעיונות ממש, ובפרט שינוי ירוק, הרשת החברתית לקיימות וסביבה. נראה כי המחאה לקחה לבמה המרכזית את הרעיונות שהונבטו באיים של חשיבה, ולדעתי התפקיד הנוכחי של "האתרים המקצועיים" היא להוביל את המחאה לשלב הבא.

על רקע כל זאת אני רוצה להמליץ לכם לעיין בהצעת התנועה הירוקה לסדר יום כלכלי חדש – "כלכלת המחר – צמיחה ירוקה לישראל".  אני אישית מזדהה עם הרוב המכריע של הדברים.

אגב, הכל מתחיל במכשיר המדידה. היום אנחנו עבדים לתל"ג, אבל התל"ג עולה ואנחנו יורדים … למעשה התל"ג סופר הרבה מאוד דברים שליליים – למשל תשלומי ביטוח על תאונות דרכים, ומתעלם מהרבה דברים חיוביים – למשל עבודה בהתנדבות. האופן שבו מודדים משפיע על ההתנהגות, ומכאן החשיבות בפיתוח מדד שיחליף את התל"ג.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: